Komoda to taki mebel, który towarzyszy nam niemal przez całe życie – od maleńkości. Kojarzona jest głównie z duża pojemnością i niezabieraniem zbyt wiele wolnego miejsca. Jej ogromnym atutem są różnorodne i bardzo pojemne szuflady oraz szafki. Przyjrzyjmy się jednak temu, czym różnią się komody w wersji nowoczesnej od tych klasycznych.

Głównym znakiem rozpoznawczym każdej komody, jest jej klasyczny, zupełnie niedekoracyjny kształt i minimalizm formy. Komody w wersji nowoczesnej są właśnie bardzo minimalistyczne, ale przez to można je z powodzeniem wpasować w styl każdego rodzaju wnętrza. Są wyposażone również w wiele nowatorskich rozwiązań, które z powodzeniem wpływają na ich zwiększoną funkcjonalność. Dalej – komody te często dostępne są w wersji modułowej, dzięki czemu umożliwiają ciekawe i praktyczne zestawienie różnych mebli w bliskim sąsiedztwie, co daje finalnie naprawdę ciekawy efekt.

Komody klasyczne, te z czasów nieco odleglejszych, urzekają z kolei nie tyle samą prostotą kształtów, co wykorzystaniem litego drewna. Nie oszukujmy się – niegdyś stawiano właściwie jedynie na surowce z najwyższej półki i nie zadowalano się półśrodkami, dlatego też te drewniane komody miały większy urok i w niezniszczonym niemal stanie przetrwały także do dziś.

Jakiejkolwiek jednak komody by się nie wybrało, można mieć tę pewność, że będzie ona solidnie wykonana, bardzo wytrzymała i uniwersalna. Taka, że nawet jeśli za jakiś czas zaplanujemy generalny remont naszego mieszkania czy domu, i tak w nowym ustawieniu meblowym czy kolorystycznym, mebel ten sprawdzi się znakomicie.