Przestrzeń do spokojnego, celebrowanego często spożywania ulubionego napoju – ciepłego czy zimnego – znaleźć się powinna w każdym mieszkaniu. Najczęściej pojawia się w gustownie urządzonym salonie, choć nie jest to obowiązkiem. Jak pomysłowo wyposażyć kącik kawowy, by możliwie jak najlepiej spełniał swoje funkcje? I o jakich meblach warto pomyśleć, by taki kącik właśnie prezentował się jak najefektowniej?

Wygodne meble wypoczynkowe, na czele z kanapą, sofą czy głębokimi fotelami, to absolutna podstawa. Do tego mnóstwo ciepłych i nadających przytulności we wnętrzu poduszek. Przy tym nie można zapomnieć i o odpowiednio niskim, choć szerokim, stoliku kawowym, najlepiej wykonanym z naturalnego drewna, by zapewnić domownikom nastrój i przestrzeń do chwili sukcesywnego złapania oddechu i relaksu.

Wśród kolekcji meblowych dedykowanych kącikom kawowym wciąż największą popularnością cieszą się meble klasyczne, tapicerowane, często również – wykonane z naturalnego drewna.

A jakie propozycje na ciekawy kącik kawowy znajdą się dla niewielkich wnętrz? To z pewnością wygodna sofa – choćby młodzieżowa, i niewielki, ale bardzo funkcjonalny stolik. Zmieszczone na niedużym metrażu, spełnią swoje funkcje i sprawią, że taki kącik kawowy będzie bardzo zbliżony do tego w stylu skandynawskim.

Wielość propozycji meblowych – niedużych, wygodnych kanap  i stylowych, dekoracyjnych lub całkiem prostych formą stolików sprawia, że teraz każdy zainteresowany bez większego trudu będzie mógł stworzyć we własnym mieszkaniu kącik kawowy swoich marzeń. Zdecydowanie warto!