Na wyposażenie przestrzeni łazienkowej składa się wiele elementów. Wśród tych najważniejszych wymienić należy rzecz jasna niezbędną armaturę, ale to nie wszystko. Lwią część kreacji przestrzeni łazienkowej tworzyć będą także meble. Jak wybrać więc szafki łazienkowe, by służyły możliwie długo i gwarantowały pełnię zadowolenia z użytkowania przez dłuższy okres czasu? Sprawdźmy, jakie materiały polecane są najbardziej.

Szafki łazienkowe wykonane z forniru, to nic innego jak meble powstałe w oparciu o wykorzystanie płyt pokrytych fragmentami naturalnego drewna. Co ciekawe – obecnie do wyboru pozostaje nawet 200 gatunków drewna, choć wśród najpopularniejszych wyborów dominują wciąż buk, dąb, jesion, sosna lub orzech. Dodatkowe zabezpieczenie tego rodzaju płyt lakierem poliuretanowym sprawi, że meble będą maksymalnie chronione przed wilgocią nawet przez długie lata.

Meble akrylowe do łazienki to gwarancja niespotykanych efektów wizualnych oraz pełnej atrakcyjności także pod względem dużej wytrzymałości. Dlatego też akrylowe szafki łazienkowe to wybór z listy tych najbardziej popularnych i polecanych współcześnie.

I jeszcze meble foliowane. Te w odsłonie łazienkowej odznaczają się maksymalną odpornością na wilgoć oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia (także mechaniczne). Dużą zaletą jest łatwość w ich czyszczeniu oraz duża atrakcyjność wizualna. Estetyka w połączeniu z najwyższą jakością wykonania sprawiają, że tego rodzaju meble właśnie są dziś tak często wybierane przez inwestorów w różnym wieku i z różnorodnymi gustami. Warto!