Gustownie urządzone wnętrza nie muszą być wcale nudne – przekonują o tym coraz częściej znani architekci oraz projektanci wnętrz a także ci, którzy piszą lub tworzą zdjęcia do popularnych pism branżowych lub zajmują się ich publikacją na specjalistycznych portalach. Nigdzie nie jest powiedziane, że nowoczesny salon trzeba umeblować w szarościach czy uniwersalnych brązach. Coraz częściej zaś mówi się o odważnych aranżacjach pełnych koloru. I takim polecanym rozwiązaniem może być zaproszenie do salonu (i na salony), ognistej czerwieni.
Czerwień to barwa dodająca energii, bardzo „żywa”. Dobrze więc stosować ją we wnętrzu w ograniczonych proporcjach, najlepiej w zestawieniu z bardziej stonowanymi kolorami. W połączeniu z bielą w ciepłym odcieniu doskonale odnajdzie się we wnętrzach, w których stawia się na klasykę, w połączeniu z jej zimnym odcieniem zaś i szarościami, pasować będzie raczej do wnętrz urządzonych w guście typowo nowoczesnym.
Czerwień na meblach dedykowanych salonowi najczęściej pojawiać się będzie na kanapach, sofach i fotelach. Rzadziej – będzie obecna na stolikach, komodach czy szafach, choć i w takich odcieniach meble te można znaleźć w bogatej ofercie asortymentowej współczesnych sklepów z meblami.
Czerwień z powodzeniem wprowadzić można nie tylko do aranżacji salonu, ale również do mebli kuchennych, jadalnianych czy tych, które wypełniają przestrzeń oazy domowego spokoju – pomysłowo urządzonej sypialni.
I jeszcze jedno: decydując się na zakup mebli w czerwieni stawiajmy na to, co nam się naprawdę podoba. To zaprocentuje późniejszym zadowoleniem.