Meble z połyskiem pozostają w strefie marzeń wielu inwestorów. Część z nich jednak nie chce ponosić zbyt dużych kosztów związanych z zakupem mebli lakierowanych. W związku  tym więc, w poszukiwaniu rozwiązań tańszych a równie efektownych, wielu kupujących zwraca uwagę na meble wykonane z płyt z powłoką akrylową. Jest  to alternatywa bardzo ciekawa i… mega popularna. Co warto o niej wiedzieć?

Akryl meblowy to rozwiązanie możliwe do wykorzystania w naprawdę wielu projektach. Świetnie sprawdzi się więc nie tylko w meblach ogólnego zastosowania, ale także i tych dedykowanych chociażby kuchni czy nawet łazience.

Meble wykonane z płyt akrylowych zachowują całą pełnię swojego eleganckiego wyglądu, a przy tym są jednak sporo tańsze od innych rozwiązań dostępnych na rynku. Co więcej – wcale nie tracą na efekcie wytrzymałości, co staje się równie pożądaną przez inwestorów cechą. Dużym ich atutem pozostaje także i to, że w ich przypadku możliwe jest uzyskanie głębi połysku, czyli tzw. efektu szkła. W przypadku mebli lakierowanych zaś opcja ta nie wchodzi absolutnie w rachubę.

Akrylowe powierzchnie meblowe pozostają także dość odporne na zarysowania oraz wszelkiego rodzaju odbarwienia, związane chociażby z pojawianiem się rdzy. Akryl jest też materiałem łatwym w utrzymaniu czystości oraz posiada silne właściwości antybakteryjne – wszystko dzięki obecności jonów srebra w jego strukturze. Nie dziwić powinno więc to, że meble z płyt akrylowych stają się produktem wybieranym coraz częściej i polecanym do zakupu przez wielu inwestorów. Tę jakość doceniają świadomi kupujący.